نامه‌ای با طبقه‌بندی حفاظتی «خیلی محرمانه»؛ سپاه «هتل توس مشهد» را خرید

Views: 14008

سپاه پاسداران در سالی که به عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نام‌گذاری شده بود، هتل ۱۲۰ میلیارد تومانی «توس مشهد» خریداری کرد.

به گزارش «آمدنیوز»، این نهاد نظامی که مستقیما زیر نظر «علی خامنه‌ای» رهبر حکومت ایران قرار دارد، باید بر اساس شعار سال ۹۶، شعارهای رهبر برای توسعه بنیادی «اقتصاد مقاومتی» را عملیاتی می‌کرد اما در اقدامی جالب، به این شعارها وقعی ننهاد و از محل بودجه «معاونت برنامه، بودجه و مالی» خود، اقدام به خریداری هتل «توس مشهد» از مؤسسه خیریه کودکان بی‌سرپرست ریحانه کرد.

در متن این سند قید شده است که سند هتل، در سوم مردادماه سال ۹۷ پس از آخرین قسط آن (۲۰ میلیارد تومان) به سپاه منتقل شود.

پس از اعمال تحریم‌های جهانی علیه جمهوری اسلامی، اغلب نهادها و سازمان‌ها برای پرداخت حقوق کارمندان خود دچار مشکلات مالی شده‌اند. سپاه هم از این قاعده مستثنی نبوده و کارکنان این نهاد نظامی با مشکلات مالی زیادی مواجهند. با این وجود سپاه پاسداران در «اقدامی محرمانه» و پس از  اقامت «محمدعلی جعفری» در هتل «توس مشهد»، دستور خریداری این هتل هشت طبقه را با کلوپ‌های متعدد بدنسازی، استخر، سونا، جکوزی، ماساژ، سالن کنفرانس و ۱۴۰ باب مغازه تجاری صادر کرده است.

این اقدام سپاه پاسداران به طور واضح نشان می‌دهد سپاه نه تنها در عمل، اعتباری برای سخنان «علی خامنه‌ای» قائل نیست، بلکه اعلام نمادین شعارهای سالیانه، که در نوروز هر سال توسط «علی خامنه‌ای» صورت می‌گیرد، نمایشی برای مردم است و نهادهای زیر نظر رهبر، به فعالیت‌های خود بدون توجه به سخنان وی مشغول هستند.