«گوانتاناموی حکومت اسلام»؛ وضعیت فجیع انسانی در زندان فشافویه/ تکمیلی: اسامی برخی زندانیان

Views: 4834

زندانیان زندان تهران بزرگ در بدترین شرایط غیر انسانی و ضد حقوق بشری نگهداری می‌شوند. 

منابع آگاه در زندان فشافویه تهران به خبرنگار «آمدنیوز» اطلاع داده‌اند که زندانیان محبوس در این زندان، در حال مرگ تدریجی هستند. زندان فشافویه تهران به فقدان هرگونه امکانات برای زندانیان شهرت دارد.

در ارتباط با این خبر و بر اساس قرار بازداشت صادر شده از شعبه هفت بازپرسی دادسرای امنیت، تعداد ۵۰ تن از جوانانی که عموما بین ۲۰ تا ۲۵ سال سن دارند، از ۱۱ مردادماه به صورت بلاتکلیف در این زندان به سر می‌برند.

این افراد در تجمعات اعتراضی مردم در چهارراه ولیعصر تهران با خشونت بازداشت شده‌ و حتی تعدادی از آن‌ها که در حال گذر از محل تجمعات بوده‌اند نیز، بازداشت شده‌اند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که اکثر این جوانان بی‌پناه، به سبب مصرف آب آشامیدنی آلوده و غذای بی‌کیفیت زندان فشافویه، دچار بیماری‌های گوارشی حاد شده‌اند.

غذا و آب اشامیدنی زندان تهران بزرگ در حدی غیر بهداشتی است که بوی «تعفن» می‌دهد و به حال جسمانی بیماران نیز هیچ توجهی نمی‌شود.

یکی از افراد بازداشت شده در روز ۳۱ مردادماه، دوبار دچار حملات «صرع» طولانی شد که بهداری زندان هیچ‌گونه توجهی به وی نکرد و حتی بیمار مصروع به بهداری هم منتقل نشده است.

شواهد حاکی از آن است که حاکمیت استبدادی ایران عامدانه درصدد انتقام‌گیری از مردمی است که به شرایط وخیم اقتصادی و خفقان سیاسی اعتراض دارند.

خبر تکمیلی: اسامی بازداشت شدگان روز ۱۱ مردادماه که در زندان فشافویه تهران در وضعیت نامناسب و بلاتکلیف به سر می‌برند

اسامی ۲۵ تن از معترضانی که در تاریخ ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ در تهران بازداشت شده‌ و به تازگی در اختیار «آمدنیوز» قرار گرفته، به شرح زیر است.

این افراد ضمن تفهمیم اتهام در دادسرای اوین، به «اجتماع و تبانی علیه نظام» متهم شده‌اند. هم‌چنین تعدادی از این افراد به دروغ به «حمل سلاح» متهم شده‌اند. تنها «محسن محسن‌فر» جوان ۲۰ ساله‌‌ای که دانشجوی رشته خلبانی است، به «جاسوسی» متهم شده است.

هم‌چنین بانوانی آزادی‌خواهی که در تاریخ فوق بازداشت شده‌اند، در زندان قرچک ورامین به سر می‌برند.

بانوان:

۱- صبا کُرد افشاری
۲- یاسمن آریانی
۳- نیلوفر همافر
۳- آذر حیدری
۴- حدیثه صبوری
۵- مژده رجبی
۶- سارا ملاک شیرازی
۷- زهرا امیرخانی
۸- افسانه شکوهی
۹- خدیجه کیانی زاده
۱۰- یاسمن دین پرور
۱۱- الهه بهمنی

آقایان:

۱- عادل فلاحی
۲- محمد عزیزی
۳- حسین بی‌غمی
۴- محمد فلاح چای
۵- داوود حاجی بابا علی بهرامی
۶- فریدون اسماعیل زاده
۷- علی صادقی
۸- فرزاد نصیری
۹- میثم راد
۱۰- مجید رضایی سلگی
۱۱- محسن محسن‌فر
۱۲- فرشید رستمی
۱۳- مسعود لطف‌آبادی
۱۴- علیرضا قهرمانی.