خبرگزاری امنیتی سپاه باز هم دروغ گفت + اسناد

Views: 6253

خبرگزاری امنیتی فارس طی مطلبی کذب، انتشار خبر خودکشی دو دختر ۱۶ و ۱۷ ساله در مناطق زلزله‌زده سر پل ذهاب را «شایعه» و «دروغ» خواند!

روز ۷ مردادماه، «آمدنیوز» در بازنشر خبری از سازمان حقوق بشری «هه‌نگاو» در کانال تلگرامی خود، از خودکشی دو دختر ۱۶ و ۱۷ ساله در مناطق زلزله‌زده سر پل ذهاب خبر داد و نوشت: «فشار روحی ناشی از زلزلە سرپل ذهاب بر شهروندان این شهر و بی‌مبالاتی مسئولین در فراهم نمودن امکانات رفاهی، همچنان در این منطقە قربانی می‌گیرد. عصر روز یک شنبە (٧ مرداد ٩٧/ ٢٩ ژوئیە ٢٠١٨)، دو دختر نوجوان اهل سرپل ذهاب بە دلیل مشکلات روحی و روانی اقدام بە خودکشی و بە زندگی خود پایان دادەاند. هویت این دو دختر نوجوان را «مریم»، ١٧ سالە و اهل روستای زعفران و «نوشین»، ۱۶ سالە و اهل روستای «قلخانی» این شهر اعلام شدە است. یک منبع مطلع و نزدیک بە خانوادە این دو دختر نوجوان، کە نسبت فامیلی با هم دارند، بە «هەنگاو» گفت کە این دو از طریق خوردن قرص و در فاصلە کمتر از چند ساعت بە زندگی خود پایان دادەاند. وی در ادامە اعلام کرد کە مریم و نوشین طی هفتەهای گذشتە بە دلیل مشکلات و فشار روحی و روانی ناشی از زندگی سخت پس از زلزلە دچار افسردگی شدە بودند.»

پس از انتشار این مطلب، خبرگزاری فارس که به انتشار دروغ‌های بزرگ شهره است، طی مطلبی، خودکشی این دو دختر را «شایعه» خواند و «آمدنیوز» را رسانه‌ی شایعه‌پرداز نامید!

با انتشار این مطلب شورای همکاران «آمدنیوز» تصمیم گرفت با همکاری سازمان حقوق بشری «هه‌نگاو» اسناد مربوط به این خبر را منتشر کند.