افشای یک اکانت بانکی «مجتبی خامنه‌ای» برای نخستین‌بار/ موجودی: ۱۴/۴ میلیارد دلار

Views: 40359

«سیدمجتبی خامنه‌ای» فرزند «علی خامنه‌ای» رهبر جمهوری اسلامی، در تاریخ سوم اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸ (۲۰۰۹/۴/۲۳)، مبلغ ۱۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار با وکالت «فرزین کروریان مطلق» را از حساب دویچه‌بانک خود در کشور آلمان به فرودگاه مسکو ارسال کرده است. 

به گزارش «آمدنیوز»، در ابتدای سندی که «آمدنیوز» برای نخستین‌بار آن را منتشر می‌کند، نوشته شده که «سیدمجتبی خامنه‌ای» فرزند رهبر ایران به «فرزین کروریان مطلق» وکالت تام‌الاختیار داده تا ۱۴۴ پالت دلار را از کشور آلمان به روسیه ارسال کند. این پول که با هواپیمای پهن پیکر از شعبه‌ی فرانکفورت دویچه‌بانک آلمان به مسکو منتقل شده، مربوط به هولدینگ اقتصادی «ژرمن ماشین» متعلق به «مجتبی خامنه‌ای» است که در کشور آلمان به ثبت رسیده است.

«ژرمن ماشین» طرف تجاری بسیاری از شرکت‌های بزرگ ایرانی و خارجی است که در زمینه‌ی فروش کشتی‌های تفریحی، موتورهای هلیکوپتر، قطعات موتور هواپیما و… فعالیت می‌کند. حیطه‌ی فعالیت‌های اقتصادی شرکت «ژرمن ماشین» بسیار گسترده است و این شرکت چندین اکانت بانکی چند ده میلیارد دلاری در کشورهای مختلف دنیا از جمله در چین و سنگاپور دارد.

تا کنون هیچ رسانه‌ای در داخل و خارج از کشور نتوانسته بر فعالیت‌های مالی و «فساد خاندان خامنه‌ای» نور بتاباند و این فعالیت‌ها به طور کاملا مخفی در سطح جهان انجام می‌شود. این برای نخستین‌بار است که «آمدنیوز» سندی از فساد مالی «مجتبی خامنه‌‌ای» با ذکر نام وی در سند را منتشر می‌کند. این سند از مجموعه‌ی ده‌ها سندی است که «آمدنیوز» توانسته از منابع خبری خود در داخل کشور به دست بیاورد.

در دهم مهرماه ۱۳۹۲، روزنامه ایندیپندنت در خبری، از وجود مبلغ ۲۰ میلیارد یورو در فرودگاه شرمتیو مسکو به نام «فرزین کروریان مطلق» پرده برداشت و نوشت: «روزنامه روس زبان ‘مسکوسکی کومسومولِتز’ گزارش داد که این پول‌ها در قالب یک محموله ۲۰۰ پالتی حاوی اسکناس‌های ۱۰۰  یورویی منتقل شده است. مالک این محموله شخصی به نام «فرزین کروریان مطلق» عنوان شده است. بنا به گزارش این روزنامه روسی گیرنده این محموله مشخص نیست.»

بنا بر اسنادی که «آمدنیوز» در اختیار دارد، مبلغ دپو شده در فرودگاه مسکو، بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار است که هر محموله با نام افراد معتمد بیت رهبری به این فرودگاه ارسال شده و بخشی از ارتش روسیه از آن محافظت می‌کند. «آمدنیوز» در مقاطع مختلف زمانی اسناد این مبالغ و تصاویر پاسپورت‌های معتمدین بیت رهبری را منتشر می‌کند.

منبع اولیه‌ی پول‌های دپو شده در حساب‌های خارجی «مجتبی خامنه‌ای» و «حسن خامنه‌ای»، از درآمدهای فروش نفت ایران بوده که پس از «ترِید»های صورت گرفته توسط چند یهودیِ طرف معاملات تجاری با بیت رهبری در اموری چون «قاچاق مواد مخدر»، «قاچاق سلاح»، «قاچاق عتیقه» و «کازینوداری»، ارقام اولیه با سودهای کلان مالی به چند ده برابر تبدیل شده و به صورت «رول» به روسیه منتقل شده است.

«فرزین کروریان مطلق» فردی است که توسط یک واسطه به «مجتبی خامنه‌ای» و «وحید حقانیان» معرفی شده تا مبادلات مالی بیت رهبری را به طور ناشناس انجام دهد. وی در پی تلاش برای خروج بدون هماهنگی از ایران با نیت انتقال مخفیانه‌ی این پول‌ها به حساب‌های شخصی خود و خیانت به «مجتبی خامنه‌ای»، چند سالی است که توسط وزارت اطلاعات بازداشت و در بند ۲۰۹ زندان اوین به سر می‌برد.

روز دوشنبه ۲۲ مردادماه علی خامنه‌ای در دیدار با گزیده طرفداران خود گفته بود: «البته من با فساد مخالفم و از مدت‌ها قبل با فساد مبارزه کرده‌ام، اما برخی در خصوص فساد به گونه‌ای صحبت می‌کنند که گویا همه نظام فاسد است و ادعای فساد سیستمی و فراگیر می‌کنند در حالی که این‌گونه نیست و ما در کشور، مدیران پاکدست و مؤمن فراوانی داریم و اینگونه سخن گفتن، ظلم به این افراد و ظلم به نظام اسلامی است.» حال باید دید علی خامنه‌ای با فساد کلان خود، فرزندانش و کارمندان دفترش چگونه رفتار می‌کند و آیا مبارزه با فساد فقط برای بازداشت و به زندان افکندن خرده‌پایان است یا قوه قضائیه می‌تواند برای «مجتبی خامنه‌ای» هم به اتهام غارت منابع کشور، حکم قضایی صادر کند؟!