فساد گسترده در پلیس راهور ناجا؛ جانشین پلیس، متهم بزرگ پرونده محرمانه واردات خودرو

Views: 11128

جانشین پلیس راهور ناجا که از متهمان اصلی «پرونده محرمانه واردات خودرو» است، مدتی را در بازداشت بوده و اکنون با قید ضمانت از زندان آزاد شده است.

یک منبع آگاه در ستاد فرماندهی کل ناجا که نخواست نامش فاش شود، به «آمدنیوز» اطلاع داده است که «سردار موسی امیری» جانشین پیشین پلیس راهور ناجا، از متهمان اصلی پرونده واردات خودرو است که با تبانی، مقادیر معتنابهی ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کرده اما هیچ خودرویی را وارد کشور نکرده است.

سردار «موسی امیری» در سال‌های بين ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۳ با چراغ سبز سردار «اسکندر مومنی» رئیس وقت پلیس راهنمایی‌ورانندگی ناجا و سردار «تقی مهری» که جایگزین «اسکندر مؤمنی» شد، با هدف اخذ پورسانت‌های تبليغات كلان تلويزيونی پلیس راهنمایی‌ورانندگی ناجا، شورایی را به نام «شورای فنی تبليغات» ایجاد کرده است. این شورا که از مقامات ارشد پلیس راهور ناجا مانند سردار موسی اميری، سرهنگ خسروی معاون اجتماعی و فرهنگ ترافيک سرهنگ «محمدکریم خسروی» و … تشکیل شده بود، نسبت به اخذ پورسانتاژ سنگین حاصل از تبلیغات تلوزیونی گسترده پلیس راهور ناجا از صداوسیما اقدام و آن را در مصارفی خارج از پلیس راهور ناجا هزینه می‌کرد.

از این افراد سرهنگ «محمدکریم خسروی» سه سال قبل بازنشسته شد و هم‌اکنون در بازداشت به سر می‌برد. وی به دلیل ابتلا به بیماری سرطان خون و درمان با دياليز، اميدی به زنده بودن خود ندارد.

بر اساس گزارش این منبع آگاه، در این پرونده فساد کلان مالی، سردار «محمدرضا مهماندار» رئيس پیشین پلیس راهنمایی‌ورانندگی ناجا و رئیس کنونی رئيس پليس راهور تهران بزرگ نیز مشارکت داشته است. «مهماندار» که از اقوام «محمدباقر قالیباف» است به دلیل سفارش «قالیباف» برای اخذ درجه سرداری، ۱۳ سال است که که با مدرک دکتری جعلی از دانشگاه علوم انتظامی امین، به درجه سرداری رسیده است. در حالی‌که اگر وی در زمان خود قرار بود ارتقاء درجه یابد، باید اکنون درجه سرهنگی داشت.

در پرونده فساد گسترده مالی واردات خودرو، سردار «محمدرضا مهماندار» هم به مدت سه روز در بازداشت «حفاظت اطلاعات ناجا» بوده و برای بازجویی به «مجتمع فاطمیه» در خیابان سئول منتقل شده است. «مهماندار» مدتی است که با وثیقه آزاد شده است.

منابع «آمدنیوز» در ستاد فرماندهی پلیس راهور ناجا می‌گویند: سردار «محمدرضا مهماندار» دو روز پس از بازداشت جانشین خود «سردار موسی امیری»، به همراه «سرهنگ عزيزی» رئيس حفاظت راهور فاتب، با آشفتگی و با لباس شخصی به محل اعزام پرسنل راهور رفت و به دستور فرمانده کل ناجا، مصاحبه‌ای ساختگی با وی ترتیب داده شد تا کسی شک نکند وی در بازداشت بوده است.

بر اساس این گزارش، سرهنگ «محمد ترحمی» معاون کنونی حقوقی راهور ناجا نیز كه تنظيم كننده قراردادهای این یگان است، يكی از دریافت کنندگان مشهور پورسانت در پلیس راهور است.