مجتبی خامنه‌ای شمش‌های طلای صدام را به تاجر هندی فروخت + عکس

Views: 18824

«آمدنیوز»- روز ۱۲ تیرماه بود که یک فروند هواپیمای رجیستری آمریکا از دوبی به سمت تهران حرکت کرد و در فرودگاه مهرآباد تهران نشست. این موضوع با توجه به جنگ اقتصادی میان ایران و آمریکا، باعث واکنش‌های مختلفی میان مسئولان و مردم شد. سه روز پس از آن نیز یک فروند هواپیمای جت دیگر که رجیستری کشور آمریکا بود، مجددا در مهرآباد فرود آمد و مردم از بیم گفت‌وگوهای مخفیانه میان ایران و آمریکا و تکرار ماجرای «مک فارلین» این موضوع را با حساسیت دنبال کردند. 

یک منبع خبری «آمدنیوز» که نخواست نامش فاش شود، درباره فرود این هواپیماها اطلاعات جدیدی در اختیار این رسانه قرار داده و گفته است که این هواپیما متعلق به «آنکیت چاندل» تاجر هندی بوده است.

سردار رجبی و سردار جعفری

این منبع می‌گوید پس از آن‌که ماجرای انتقال شمش‌های طلای بانک مرکزی عراق پس از فروپاشی حکومت بعث عراق به ایران توسط «آمدنیوز» فاش شد، مجتبی خامنه‌ای برای فروش و آب کردن این شمش‌ها در بازار اقدام کرد که توانست تعدادی از این شمش‌ها را در بازار تهران به فروش برساند.

شمش‌های غنیمتی بانک مرکزی عراق که در اختیار بیت رهبری قرار گرفت و توسط مجتبی خامنه‌ای به «آنکیت چاندل» هندی فروخته شد

بخش زیادی از شمش‌های بانک مرکزی عراق به دلیل آن‌که امکان فروش فوری و ذوب آن در بازار ایران نبود، با واسطه «سردار رجبی» یکی از افراد نزدیک به «محمدعلی جعفری» فرمانده کل سپاه، به چند تاجر بین‌المللی پیشنهاد شد که سرانجام «آنکیت چاندل» تاجر هندی قبول کرد این شمش‌ها را که ویژگی کلکسیونی نیز دارد، خریداری و به کشور هند منتقل کند.

این منبع آگاه با قرار دادن عکسی از شمش‌های طلای فروخته شده به کشور هند و عکسی از «سردار رجبی» واسطه این معامله گفت که «عباس عراقچی» معاون وزارت امور خارجه در سفر روز ۲۴ تیرماه خود به کشور هند علاوه بر موضوعاتی نظیر برجام، فروش نفت ایران و تجارت میان دو کشور، درباره جابجایی مبالغ فروش این شمش‌ها نیز مذاکراتی را انجام داده است.

«آمدنیوز» در تحقیقات خود دریافته است که پول این شمش‌ها در حساب‌های خارجی «مجتبی خامنه‌ای» فرزند رهبر جمهوری اسلامی کارسازی شده است.

برای اطلاع از جزئیات این ویدیو را مشاهده فرمایید.