با افشاگری‌های «آمدنیوز» متهمان سقوط هواپیمای یاسوج به دادگاه احضار شدند

Views: 2624

با افشاگری‌های «آمدنیوز» و انتشار چند گزارش محرمانه از مقاومت فرمانده سپاه در جلوگیری از ارسال پرونده متهمان سقوط هواپیمایی آسمان به قوه قضائیه، بالاخره روند این پرونده در «ریل قانونی» قرار گرفت و این افراد به دادگاه احضار شدند.

به گزارش «آمدنیوز»، «محمدجواد حشمتی» معاون حقوق عامه دادستان‌ کل کشور اطلاع داد که «تحقیقات تکمیلی پرونده سقوط هواپیمای تهران یاسوج رو به پایان است و تعدادی از مدیران به عنوان متهم یا مرتبط احضار شده و تحقیقات از آنان به عمل آمده است.»

آقای «حشمتی» گفته است: «افرادی در ارتباط با سانحه سقوط هواپیمای آسمان باید پاسخ‌گو باشند که آمدند و پاسخ‌های خود را ارائه کردند. اکنون منتظریم پرونده توسط بازپرس تکمیل شود.»

در گزارش کمیته تحقیق این سانحه، از «مهدی وفایی» معاون عملیات شرکت هواپیمایی آسمان و سردار سرتیپ پاسدار «حسین علایی» مدیرعامل این شرکت به عنوان متهمان اصلی پرونده نام برده شده است.
«آمدنیوز» پیش‌تر طی گزارشی، به فساد مالی «مهدی وفایی» با هماهنگی سازمان امنیتی روسیه (اف اس بی) و دریافت حق دلالی صد هزار یورویی برای قرارداد خرید هواپیماهای سوخو شرکت آسمان پرده برداشته بود.

هم‌چنین گزارش دیگری در خصوص بن بست در پرونده سقوط هواپیمای تهران یاسوج منتشر شد که پس از انتشار آن، «مهدی وفایی» به عنوان یکی از متهمان اصلی پرونده، از شرکت آسمان مرخصی طولانی‌مدت گرفت و به کشور ترکیه گریخت.
پس از انتشار این گزارشات، وزارت اطلاعات به پرونده وارد شد و تمامی اسناد کمیته‌ی تحقیق را جمع‌آوری و روند تحقیقات را دنبال کرد.

بر اساس گزارش منابع خبری «آمدنیوز» از حوزه ریاست شرکت هواپیمایی آسمان، روز سه‌شنبه پنجم تیرماه، «مهدی وفایی» هم‌زمان با حضور در وزارت اطلاعات و دادسرا برای تکمیل تحقیقات پرونده، از معاونت عملیات این شرکت برکنار و کاپیتان «امیر عسگری راد» به جای او نشست.

به استناد نص صریح قانون، هیچ نهاد، ارگان، مرکز دولتی و نیمه‌دولتی، حق بکارگیری افراد بازنشسته را در پست‌های مدیریتی ندارد مگر به صورت پاره‌وقت و مشاوره‌ای، که بکارگیری پاسدار بازنشسته «مهدی وفایی» از موارد صریح نقض قانون در شرکت هواپیمایی آسمان بوده است.

بنا به اظهارات منبع خبری «آمدنیوز»، وزارت اطلاعات رسما طی حکمی در موضوع سقوط هواپیمای تهران- یاسوج وارد شده و حتی سردار سرتیپ پاسدار علایی را جهت ادای پاره‌ای از توضیحات فراخوانده است.