دپوی چهل میلیارد دلار از پول نفت مردم در فرودگاه پیام توسط سپاه برای کودتای احتمالی+ اسناد

Views: 5953

بر اساس اسنادی که «آمدنیوز» از منابع خبری خود در سازمان اطلاعات سپاه (ساس) توانسته استخراج کند، مبلغ چهل میلیارد دلار از پول نفت مردم ایران در فرودگاه پیام نگهداری می‌شود که سپاه برای باج‌خواهی سیاسی از دولت روحانی و برای فردای پس از کودتای احتمالی قرار است از آن استفاده کند. 

به گزارش «آمدنیوز»، چهل میلیارد دلار از اموال مردم ایران که حاصل فروش نفت در دوران تحریم توسط سپاه پاسداران است، در فرودگاه پیام نگهداری می‌شود و سپاه از واریز آن به خزانه دولت خودداری می‌کند.
در دوران تحریم نفت ایران در دولت احمدی‌نژاد، مجوزهای فروش نفت به نهادهای مختلف داده شد. از جمله، این مجوزها به نیروی انتظامی ارائه شد که احمدی‌مقدم پس از فروش نفت، پول فروش نفت را به خزانه واریز نکرد و در دادگاه به انفصال از خدمت و دو معاونش به زندان محکوم شدند که اکنون دو معاون وی دوران محکومیت خود را در زندان اوین می‌گذرانند.

هم‌چنین بخشی از فروش نفت ایران در دوران تحریم (دولت احمدی‌نژاد) که مجوزهای آن به سپاه داده شد، مبلغ چهل میلیارد دلار است که در ۴۰۰ پالت ۱۰۰ میلیون دلاری، هم‌اکنون در فرودگاه پیام نگهداری می‌شود و تیمی از سپاه پاسداران از این پول که در یک زاغه مهمات نگهداری می‌شود، محافظت می‌کند.
فرودگاه پیام یکی از مبادی قاچاق کالا و پولشویی در کشور است که در اختیار سپاه پاسداران قرار دارد و بسیاری از کالاها بدون عبور از گمرک و اطلاع نهادهای نظارتی کشور، وارد و در کشور توزیع می‌شود.

در قیام دی‌ماه سال ۹۶، این پالت‌ها که در مکان دیگری از آن‌ها نگهداری می‌شد، ابتدا به فرودگاه پیام منتقل شد تا در صورت قیام عمومی مردم و سقوط حکومت از این فرودگاه به مقصد کشورهای دیگر خارج شود. اما پس از آرام شدن موقت وضعیت کشور و اجرایی شدن نقشه کودتا، مقرر شد از این پول برای فشار به دولت روحانی و تزریق مالی برای دولت کودتا مورد استفاده قرار گیرد.
یک ماه قبل، مبلغ چهل میلیون دلار از این پول به طور نقدی در کارتن‌های بسته‌بندی شده قرار گرفت تا برای انتخابات عراق به حشدالشعبی تزریق شود که در مرز ایران و عراق توسط نیروهای دولتی عراق توقیف شد.

هولدینگ اقتصادی «INTERNATIONAL INVESTMENT HOLDING» متعلق به سپاه پاسداران است که پول نفت مردم ایران را به طور قاچاق به کشور ترکمنستان منتقل کرده بود و این پول در سال ۲۰۱۳ با مجوز بانک مرکزی کشور ترکمنستان به ایران منتقل شده است.
سپاه پاسداران باید پاسخ دهد چرا از واریز این پول به خزانه کشور خودداری کرده است؟ چرا از اموال ملت ایران برای باج‌خواهی‌های سیاسی خود از مقامات کشور استفاده کرده است؟ چرا با اخلال در بازار ارز و فشار اقتصادی به میلیون‌ها ایرانی، به دنبال اجرای نقشه کودتا و تبدیل این پول به ریال است؟ و چرا از پرداخت حقوق، کارانه و حق مأموریت کادرهای خود در چند ماهه‌ی اخیر علی‌رغم در اختیار داشتن این پول جلوگیری کرده است؟