دم خروس «کعبه‌ اصلاحات» بیرون زد؛ انتقاد «خاتمی» از نامه درخواست مذاكره با آمريكا

Views: 1969

«سیدمحمد خاتمی» هم‌راستا با بیت رهبری، نهادهای امنیتی و وابستگان به «علی خامنه‌ای» از نامه‌ی فعالان سیاسی و مدنی داخلی و خارجی برای مذاکره مستقیم با آمریکا انتقاد کرد.

به گزارش «آمدنیوز»، «خاتمی» که در تاریخ ۲ خرداد ۹۷، یک‌روز پس از تحویل دست‌نوشته‌ی «علی خامنه‌ای» توسط فرزند یکی از مقامات نزدیک به خود، با اسکورت ویژه بیت رهبری به ملاقات علی خامنه‌ای برده شد، با وی توافق کرد که مواضع خود را «در چارچوب نظام» با هدف «حفظ نظام و علی خامنه‌ای» متمرکز کند تا بیت رهبری علاوه بر برچیدن ممنوعیت‌ها برای وی، درخواست‌اش را برای ماندن حسن روحانی تا سال ۱۴۰۰ بررسی کند؛ درخواستی که با پاسخ منفی «علی خامنه‌ای» مواجه شده است.

حال «محمد خاتمی» که خبر محرمانه‌ی «آمدنیوز» برای ملاقات با «علی خامنه‌ای» را به وسیله‌ی «جواد امام» مدیرعامل بنیاد باران به دروغ تکذیب کرد، در تازه‌ترین موضع‌گیری خود در خصوص امضای نامه فعالان سیاسی و مدنی داخلی و خارجی برای مذاکره مستقیم با آمریکا گفته است: همه دلسوزان و علاقمندان به ایران، اکنون نگران هستند و رشد فزاینده تهدیدات از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی تنها علیه نظام جمهوری اسلامی نیست بلکه علیه ایران است!! و کسانی که مدعی دوست داشتن ایران هستند نباید به نحوی در این فضا علیه کشور عمل کنند.

خاتمی با اشاره به خط و نشان کشیدن ترامپ و نتانیاهو علیه کشور گفت: در شرایطی که این افراد با ادبیات کاملا خصمانه و موهن علیه کشور تهدید و توهین می‌کنند، پیشنهاد کنار گذاشتن آداب دیپلماتیک و مذاکرات بی‌قید و شرط با آمریکا، نقض کرامت ایران است و اینگونه رفتارها نتیجه‌ای به سود منافع ملی در برنخواهد داشت.

وی مذاکرات با اروپا و سایر کشورهایی که خود را از رفتارهای هنجارشکنانه رئیس جمهور آمریکا تفکیک می‌کنند را راهبرد صحیح نظام دانسته و افزود: باید برای رویارویی با تهدیدات خارجی، مشکلات داخلی کشور را حل یا دست‌کم مدیریت کنیم و با صدایی واحد از منافع ایران دفاع کنیم.

محمد خاتمی باید بداند که بر اساس نظرسنجی‌های متعدد، نظام ظلمی که سنگ آن را به سینه می‌زند، ناکارآمد است و مردم از اصلاح آن نا امید شده و برای برانداختن آن تلاش می‌کنند.

او باید بفهمد که «جمهوری اسلامی» هیچ ارتباطی با «ایران» ندارد. این حکومت از نظر مردم «اشغال‌گر ایران» است. ایران با قدمتی هزاران ساله، صدها نوع حکومت را به خود دیده که یکی از آن‌ها جمهوری اسلامی است؛ حکومت‌هایی که همگی رفتند و ساقط شدند اما «ایران استوار یک‌پارچه ماند و پس از ساقط شدن نظام فعلی هم با همت و غیرت مردمانش یک‌پارچه و استوار می‌ماند.»