ندا امین: «سگ من» در اسرائیل بیش از من ارزش دارد/ این چه زندگی است که من دارم؟

Views: 7490

روز پنجم خردادماه ۱۳۹۷، «آمدنیوز» با انتشار فایلی ۳۹ دقیقه‌ای از «ندا امین» خبرنگار پیشین تایمز اسراییل فاش ساخت که خانم «امین» به اتهام ارتباط با دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی، تحت «بازجویی‌های سختِ شاباک، شین بث و موساد» در اسرائیل قرار دارد.  

اهمیت سخنان «ندا امین» در فایل صوتی فاش شده از آن روست که وی پیش‌تر مدعی بود تحت حمایت «موساد» (سازمان امنیتی برون مرزی اسراییل) قرار داشته و ادعا کرده بود که فایل صوتی‌ تقطیع شده «روح‌الله زم» مؤسس رسانه‌ی «آمدنیوز»، توسط سازمان امنیتی «موساد» در  اختیار وی قرار گرفته است!

خانم «امین» در فایل صوتی ۳۹ دقیقه‌ای که در حضور چند نفر صحبت می‌کرده، اقرار کرده بود که «دستگاه دروغ‌سنج» به وی وصل شده و در بازجویی‌های طولانی، «تهدید به دیپورت به ایران یا پلیس ضد تروریست ترکیه» شده است.

انتشار فایل صوتی تقطیع شده از «روح‌الله زم» که در بحبوحه‌ی قیام دی‌ماه ۱۳۹۶ توسط «ندا امین» و با هماهنگی دستگاه امنیتی ایران در فضای مجازی صورت گرفت، پس از آن بود که «آمدنیوز» طرح پنج‌ساله‌ی محرمانه نیروی قدس سپاه در کشورهای هم‌جوار ایران را برای شکار مخالفان سیاسی خود فاش کرد. این فایل که با هماهنگی نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی منتشر شد، سریعا مورد بهره‌برداری رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و «روح‌الله زم» به دروغ، متهم به ارتباط با مأمور موساد شد تا قیام دی‌ماه مردم ایران را نیز به اسرائیل متصل کنند!

حال، در فایل تصویری «ندا امین» که «آمدنیوز» اکنون آن را منتشر می‌کند، وی از شرایط سخت زندگی خود در اسراییل سخن می‌گوید. این سخنان در حالی بیان شده که «امین» پیش‌تر با انتشار فایل‌های مختلف مدعی شده بود که شرایط زندگی وی در اسرائیل خوب است و تحت حمایت «موساد» و دولت اسراییل، به فعالیت خود در این کشور می‌پردازد!

مقایسه‌ی سخنان خانم «امین» در ویدیوهای مختلف، حس «دروغ‌پردازی» و «سخنان متناقض» را به مخاطب القاء می‌کند. یکی از دوستان «ندا امین» به «آمدنیوز» می‌گوید وی تحت تأثیر مواد مخدر از نوع «حشیش» و «گراس» قرار دارد و به همین دلیل دستگاه «دروغ‌سنج» اسراییلی نتوانسته صحت سخنان وی را ارزیابی کند.

در فایل تصویریِ پیش‌ِ رو، خانم امین از سختی‌های زندگی خود در اسراییل سخن می‌گوید. وی که پیش‌تر مدعی حمایت دولت اسراییل و موساد از خود شده بود، اکنون می‌گوید دولت اسراییل «حتی یک چوب کبریت» به وی نداده، کلاس‌های زبان عبری‌ را برای وی اختصاص نداده‌اند، منزل مسکونی خود را نه از دولت اسراییل بلکه از سردبیر تایمز گرفته، پولی در بساط ندارد، ویزای خود را سه ماهه تمدید می‌کند و ….

حال باید از خانم ندا امین پرسید: شما که مدعی حمایت دولت اسراییل و موساد از خود بودید و حتی گفتید که «آن قدر برای موساد اهمیت دارید که هر کاری بخواهید برای شما می‌کنند»، چرا وضعیت زندگی‌تان در اسراییل سامان ندارد و تحت بازجویی سازمان‌های امنیتی آن کشور به اتهام ارتباط با دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی قرار دارید؟ چرا به جامعه دروغ گفتید که فایل صوتی تقطیع شده مکالمه‌ی «روح‌الله زم» با فردی جعلی به «عاشر» را سازمان امنیتی موساد در اختیار شما قرار داده است؟ چرا از ارتباطات تنگاتنگ خود با معاونت اطلاعات نیروی قدس سپاه و سازمان اطلاعات این نهاد نظامی سخنی نگفتید؟ چرا جامعه را فریب دادید تا قیام دی‌ماه مردم ایران را به اسراییل و موساد منتسب کنید؟ و …

در فایل‌های صوتی بعدی، «ندا امین» اقرار می‌کند که پدر و مادرش شیعه هستند و خواستار ارائه راهکار از سوی «یک دوست» برای فریب دولت اسراییل و ورود به آن کشور می‌شود، در حالی‌که بر اساس قانون، افرادی می‌توانند وارد اسراییل شوند که از طرف پدر یا مادر، ریشه‌ای یهودی داشته باشند. این فایل‌ها به مرور در «آمدنیوز» منتشر می‌شود.