ندا امین در اسرائیل به اتهام ارتباط با دستگاه‌های امنیتی ایران تحت بازجویی سخت است + سند

Views: 9245

در بحبوحه‌ی قیام دی‌ماه مردم ایران در سال ۱۳۹۶، فردی به نام «ندا امین» که مدتی در وب‌سایت فارسی «تایمز اسرائیل» فعالیت می‌کرد، پس از انتشار گزارش روشنگرانه‌ی «آمدنیوز» در خصوص مأموریت پنج‌ساله‌ی «معاونت اطلاعات نیروی قدس سپاه» و «سازمان اطلاعات سپاه (ساس)» در کشورهای ترکیه، امارات، آذربایجان، ارمنستان و … اقدام به انتشار فایل صوتی بریده و تقطیع شده‌ی «روح‌الله زم» با فردی با نام مستعار «عاشر» کرد و ادعا نمود که «روح‌الله زم با سرویس جاسوسی اسرائیل (موساد) در تماس است.»

هدف از این‌ پروژه امنیتی، انتساب جنبش اعتراضی مردم ایران در دی‌ماه ۹۶ به اسرائیل بود. زیرا‌ «آمدنیوز» در آن مقطع، هماهنگی اجتماعات داخل کشور را بر عهده داشت.

«روح‌الله زم» مؤسس رسانه‌ی «آمدنیوز» در همان زمان هرگونه ارتباط خود با سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای دیگر را رد کرد و گفت: «اگر هر کسی سند بیاورد که من با یک کشور ارتباط دارم، از کار رسانه‌ای خداحافظ می‌کنم.»

پس از مدتی، «روح‌الله زم» با حضور ناخواسته‌ی «ندا امین» در گفت‌وگوی خود با برنامه «پشت پرده» مواجه شد که در آن مصاحبه، «ندا امین» ادعا کرد با سرویس جاسوسی اسرائیل در ارتباط است و اهمیت وی آن‌قدر بالاست که فایل صوتی گفت‌وگوی خود با «روح‌الله زم» را برای انتشار در اختیار او گذارده‌اند!

در مقابل «روح‌الله زم» نیز مدعی شد «عاشر» با پوشش یک مأمور اسرائیلی با هدف بازگرداندن دامین‌های سرقت شده‌ی «آمدنیوز» با وی تماس گرفته اما مدتی بعد وی مطلع شده او در واقع «مأمور سرویس اطلاعاتی نیروی قدس سپاه» بوده و ارتباط خود با «عاشر» را سریعا قطع کرده است.

به تازگی بیش از بیست ساعت فایل صوتی مکالمات «ندا امین» با دوست صمیمی خود «محسن رستم‌بخش» در اختیار «آمدنیوز» قرار گرفته که وی در این فایل‌ها اعتراف می‌کند به اتهام «ارتباط با جمهوری اسلامی و سرویس‌های امنیتی آن» در اسرائیل بارها تحت بازجویی و بازداشت موساد و شاباک قرار داشته است.

سخنان «ندا امین» در این جلسه‌ی محرمانه در حالی مطرح شده که وی در فایل‌های ویدیویی خود به طور مکرر ادعا کرده بود که با موساد در ارتباط صمیمانه است و حتی رسانه‌‌های جمهوری اسلامی و وابستگان داخلی و خارجی آنان برای تخریب «روح‌الله زم» بارها از تیترهایی چون «افشاگری مأمور موساد/ خبرنگار تایمز اسرائیل علیه روح‌الله زم» و «ارتباط روح‌الله زم با موساد» استفاده کرده بودند. «ندا امین» در بخشی از این فایل‌ها می‌گوید بارها از سوی «موساد» و «شاباک» تهدید به دیپورت به ایران یا تحویل وی به پلیس ضد تروریست ترکیه شده است.

با انتشار این فایل مشخص می‌شود که «ندا امین» در کشور اسرائیل برای ارتباط با «عاشر و سیستم امنیتی جمهوری اسلامی» بارها تحت فشار و بازجویی شاباک و موساد قرار داشته و حتی دادگاه‌های اسرائیل نیز احکامی را در خصوص این تحقیقات علیه او صادر کرده‌اند.

این فایل صوتی بخشی از سخنان ندا امین (در اسرائیل)، محسن رستم‌بخش، دوست دختر محسن رستم‌بخش (هر دو در آمریکا) و دیوید هروویتز مدیر مسئول تایمز اسرائیل (در اسرائیل) است و برای حفظ امانت‌داری در انتقال خبر به طور کامل منتشر می‌شود.

فایل‌های بعدی به تدریج طی روزهای پیش رو منتشر خواهد شد.