روابط جنسی «علی جنتی» وزیر معزول ارشاد با «مریم ابراهیم وند» عامل واجا و‌ محسنی اژه‌ای

Views: 2913

به دنبال خبر نخست «آمدنیوز» در رابطه با فساد اخلاقی «علی جنتی» و رابطه او با «مریم ابراهیم‌وند» از تهیه‌کنندگان فیلم‌های نمایش خانگی که منجر به عزل «جنتی» از وزارت ارشاد شد، منابع «آمدنیوز» زوایای دیگری از این رابطه را در اختیار این رسانه قرار داده‌اند.

«علی جنتی» پس از برقراری رابطه با «مریم ابراهیم‌وند» کرمِ قلابِ وزارت اطلاعات و محسنی اژه‌ای، طی دستوری به «حجت‌الله ایوبی» معاون سینمایی وزیر ارشاد از وی می‌خواهد تا نسبت به صدور پروانه ساخت سینمایی جهت «مریم ابراهیم‌وند» اقدام نماید. این در حالی است که «ابراهیم‌وند» طی دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های اجرایی مربوط به مجوز ساخت فیلم سینمایی فاقد شرایط فعالیت در این عرصه بوده و تنها مجوز فعالیت در شبکه نمایش خانگی و ساخت فیلم‌هایی ویدئوی را داشته است. اما «حجت‌الله ایوبی» در برابر خواسته غیر معقول وزیر ارشاد مقاومت کرده و خواستار اجرای ضوابط رایج در رابطه با نامبرده به مانند سایر متقاضیان پروانه ساخت می‌شود.

بر اساس این گزارش، موضوع فیلمنامه پیشنهادی «مریم ابراهیم‌وند» در رابطه با شهدای فاجعه منا بوده و نامبرده با بهانه قرار دادن این موضوع، از وزیر ارشاد تقاضای حمایت مالی کرده است. پس از این درخواست، «علی جنتی» در دومین خواسته غیرقانونی خود از «حجت الله ایوبی» می‌خواهد تا مبلغ دو میلیارد تومان از بودجه سازمان سینمایی به «مریم ابراهیم‌وند» اختصاص یابد که با توجه به عدم صلاحیت نامبرده جهت ساخت فیلم سینمایی و همچنین عدم توجیه چنین حمایتی از نامبرده، «حجت‌الله ایوبی» در برابر درخواست خلاف وزیر و خواسته غیرقانونی وی مقاومت می‌کند و کار تا جایی بالا می‌گیرد که «علی جنتی»، «حجت الله ایوبی» را تهدید می‌کند «در صورتی‌که با صدور مجوز ساخت فیلم مریم ابراهیم‌وند و اختصاص بودجه به نامبرده موافقت نکند، از ریاست سازمان سینمایی برکنار خواهد شد» و از ایوبی می‌خواهد تا استعفا دهد. ایوبی هم زیر بار خواسته غیرقانونی وزیر نرفته و استعفا نیز نمی‌دهد.

سومین باج یا به تعبیری حق السکوت «علی جنتی» به «مریم ابراهیم‌وند»، صدور مجوز موسسه فرهنگی و هنری چند منظوره جهت کلیه امور فرهنگی از جمله تولید و پخش فیلم، سرمایه‌گذاری در امور فرهنگی، برگزاری کنسرت موسیقی و غیره بوده است. این در حالی است که مجوز چنین‌ موسساتی شرایط و ضوابط خاصی داشته و تنها به افراد خاصی با قابلیت‌های خاص ارائه می‌شود.

پس از نشت موضوع رابطه «علی جنتی» با «مریم ابراهیم‌وند» به وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه و نشت بعدی این موضوع به مخالفان دولت، دلواپسان با تهدید حسن روحانی و علی جنتی به افشای موضوع و ایجاد بی‌آبرویی برای دولت، موفق به وادار کردن علی جنتی به استعفا و عزل وی توسط حسن روحانی در قبال مسکوت ماندن ماجرا می‌شوند.

«مریم ابراهیم‌وند» که ارتباط نزدیکی با «محسنی اژه‌ای» معاون اول قوه قضائیه نیز دارد، تنها به مدت دو روز بازداشت شده و سپس با اعمال فشار «محسنی اژه‌ای» با وثیقه‌ای سبک آزاد می‌شود. جعفری دولت آبادی نیز در نشستی خبری در همان روزها، بدون اشاره به نام یا نشانی‌ای از «ابراهیم وند» تنها اعلام می‌کند که یک فعال فرهنگی که بازداشت شده، با تامین قرار آزاد گردیده است.

از دیگر ماموریت‌های دستگاه امنیتی به «مریم ابراهیم‌وند» در سال‌های اخیر و قبل از پروژه «علی جنتی»، پرونده‌سازی و ایجاد بی‌آبرویی برای «علیرضا سجادپور» مدیرکل وقت سینمای حرفه‌ای وزارت ارشاد بود که به نحو احسن توسط «ابراهیم وند» به اجرا رسید.