جزئیات جدیدی از «استعفاء/ برکناری» علی جنتی از وزارت ارشاد/ «کرم قلاب وزارت اطلاعات کیست؟»

Views: 656

پیرو خبر قبلی «آمدنیوز» در خصوص افشای دلایل واقعی استعفای «علی جنتی»، که در جلسه رأی اعتماد وزیر جدید ارشاد، «احسان قاضی‌زاده» عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نیز اشاره‌ای گذرا به آن داشت، یک مقام ارشد حراست وزارت فرهنگ‌وارشاد اسلامی، جزییات جدیدی را در این خصوص در اختیار خبرنگار «آمدنیوز» قرار داده است.

احمد نقيب‌زاده در گفت‌وگویی مبسوط با روزنامه‌ی آرمان مورخ ۸ آبان ۹۵ شماره ۳۱۷۰ گفته بود: «علی جنتی به همان دليلی بركنار شد كه پيش از اين آقای مهاجرانی بركنار شده بود. به همين دليل اگر مردم از پشت پرده بركناری ايشان مطلع شوند از آقای روحانی به دليل قاطعيت در اين زمينه تشكر خواهند كرد.»

«کرم سر قلاب وزارت اطلاعات کیست؟»

«آمدنیوز» با هدف «عبرت‌آموزی» مدیران کلان دستگاه‌ها و نهادهای کشور، «هشدار» به پرونده‌سازان برای پرهیز از اقدامات خلاف اخلاق در فضای سیاسی کشور، «ایجاد فضای امن» برای مدیران، «سوزاندن مهره‌‌ای امنیتی» برای پرونده‌سازی علیه مدیران دلسوز، «کمک به راهبرد کلان» نظام برای افزایش بهره‌وری مدیران کارآمد و سالم و «عبرت‌آموزی» به طعمه‌های نهادهای امنیتی که مدیران شایسته‌ای چون «سجادپور» و «جنتی» را از چرخه مدیریتی کشور حذف می‌کنند، این‌بار جزییات واضح‌تری را همراه با عکس و نام در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.

«مریم ابراهیم وند» که همکاری‌هایی با یکی از دستگاه‌های امنیتی دارد و قبلا «پروژه پرونده‌سازی برای سیدعلیرضا سجادپور» و استعفای وی از مدیرکلی سینمای حرفه‌ای وزارت ارشاد را در دولت احمدی‌نژاد رقم زده و باعث شده بود این مدیر کارآمد از چرخه‌ی مدیریتی حذف شود، این‌بار به سراغ «علی جنتی فرزند احمد» رفت و پس از برقراری رابطه با وزیر معزول، موفق شد با فشار و دستور او، «مجوز یک مؤسسه چند منظوره فرهنگی‌وهنری»، «پروانه ساخت سینمایی» و «بودجه سینمایی» را از وی دریافت کند.

این در حالی است که «ابراهیم وند» هیچ‌یک از سوابق و شرایط لازم جهت این نوع حمایت‌ها را نداشت و تنها سابقه فعالیت وی، ساخت «فیلم‌های شانه تخم مرغی» نمایش خانگی در دولت قبل، آن‌هم بر اساس زدوبندهایی از این جنس بوده است.

از دیگر قربانیان «مریم ابراهیم وند» که از بودجه بیت‌المال به ساپورت نامبرده پرداخته شد، می‌توان به «محمدرضا عباسیان» و «بابک خانیان» در وزارت‌ ارشاد دولت احمدی‌نژاد اشاره کرد.

در این میان باید اذعان داشت «حجت الله ایوبی» و تیم سازمان سینمایی، رأسا نقشی در این فساد نداشتند، اما تسلیم شدن آنان در برابر خواسته‌های غیرقانونی وزیر معزول و فشار وی به عنوان مقام مافوق جهت انجام تخلف اداری، انتقادی است که به سازمان سینمایی وارد است.

البته پس از برکناری «جنتی»، سازمان سینمایی جهت جبران خسارت رفته بر بیت‌المال، در «اقدامی قابل تقدیر» و در راستای خواست سازمان‌های نظارتی، مجوزهای اعطا شده به «مریم ابراهیم وند» را لغو نموده است.

خبر این رسوایی‌های جنسی قرار بود با تصمیم شورای‌عالی امنیت ملی مسکوت بماند و وی در ازای استعفاء در امان بماند، اما «آمدنیوز» در راستای وظایف حرفه‌ای رسانه‌ای خود برای تاباندن نور در تاریک‌خانه‌ی مفاسد، این خبر را برای نخستین‌بار منتشر کرد.

لازم است مسئولان محترم نظام، به جای جلوگیری از درز اخبار به رسانه‌های مستقل، هم‌زمان با قبول مسئولیت برای خدمت به مردم، «زیپ‌های جیب، دهان» و شلوار» خود را مصون از هرگونه گشایشی نمایند تا این‌چنین به خود، کشور و مهم‌تر از همه، به «اعتماد عمومی» لطمه وارد نکنند.