وضعیت وخیم جسمانی «حمیدرضا امینی» فعال مدنی زندانی

Views: 490

وضعیت جسمانی «حمیدرضا امینی» فعال مجازی که با نام مستعار «آریو برزن» فعالیت می‌کرد، در زندان فشافویه «وخیم» گزارش شده است. 

به گزارش «آمدنیوز»، «حمیدرضا امینی» که با اکانت تلگرامی «آریو برزن» در فضای مجازی فعالیت می‌کرد، به دلیل اتهامات واهی در تاریخ ۱۱ آذرماه ۱۳۹۶ توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت و تحت فشار برای اعترافات اجباری قرار گرفت.

وی به دلیل فعالیت و ایجاد گروه‌های تلگرامی با عناوین مختلف در فضای مجازی بازداشت شده است. این گروه‌ها مدتی پس از بازداشت آقای امینی از تلگرام حذف شده است.

بر اساس این گزارش، «حمیدرضا امینی» به دلیل تن ندادن به فشار بازجویان برای اعترافات دروغین، به زندان فشافویه تبعید و با متهمان جرائم خطرناک هم‌بند شده است.

در اعتراض به این انتقال، آقای امینی ۹ روز است که در اعتصاب غذا به سر می‌برد.

یک منبع آگاه در زندان فشافویه به خبرنگار «آمدنیوز» گفته است که آقای امینی در طول ۹ روز اعتصاب غذا با کاهش وزن  ۳۰ کیلوگرمی مواجه شده، و به دلیل فشار خون پایین، تشنج و خشک شدن استخوان‌ها، قدرت تکلم خود را از دست داده است.

وی شرط شکستن اعتصاب غذای خود را «بازگشت به زندان اوین» و «نگهداری وی در میان زندانیان سیاسی» عنوان کرده است.

این منبع آگاه می‌گوید: آقای امینی تحت فشار بازجویان برای اعترافات اجباری علیه «روح‌الله زم» مؤسس رسانه‌ی «آمدنیوز» و خانواده‌ی وی قرار دارد.

پنج تن از خانواده‌ی آقای زم طی ماه‌های گذشته تحت فشار بازجویان برای اعترافات قرار داشته و هر یک از یک‌ماه تا هفت ماه را در زندان انفرادی بند ۲۴۱ حفاظت اطلاعات قوه قضائیه گذرانده‌اند. پرونده‌ی این افراد اکنون در دادسرا قرار داشته و به دادگاه ارسال نشده است.