مطهری: «اعاده اموال نامشروع مسئولان» بدون رسیدگی به اموال دفتر رهبری یک تبعیض است

Views: 275
علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در یادداشتی پیرامون طرح جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی باعنوان «اعاده اموال نامشروع مسئولان»، آن را بدون بررسی «اموال دفتر رهبری» تبعیض‌آمیز دانست.
به‌گزارش «آمدنیوز» نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نویسندگان این طرح به موضوع «رسیدگی به اموال دفتر رهبری» و «دستگاه‌های زیرمجموعه» رهبری بی‌توجه بوده‌اند؛ تاکید کرد که این تبعیض است.
این نماینده مجلس معتقد است که طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان»، درنهایت بی‌اعتمادی مردم به نظام و بدبینی نسبت به مسئولان را درپی خواهد داشت.

مطهری در این یادداشت که امروز یکشنبه بیستم اسفند در ایسنا منتشر شد نوشته است:

«طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان کشور یک طرح تبلیغاتی و بلکه انتخاباتی است و اهداف سیاسی را دنبال می کند. این طرح نوعی بدبینی نسبت به مقامات و مسئولان جمهوری اسلامی از ابتدا تا امروز را به مردم القا می کند درحالی که مقامات و مسئولان جمهوری اسلامی در مجموع پاکدست و سالم بوده‌اند و اقلیت ناچیزی ممکن است دچار تخلفاتی شده باشند که راه قانونی برای رسیدگی به تخلفات آنها باز است.

هر مقامی اگر افزایش ثروت غیرمتعارف و ناگهانی داشته باشد، قوه قضائیه وظیفه دارد به این موضوع رسیدگی کند و نیازی به قانون جدید نیست.

در این طرح رسیدگی به اموال فرماندهان و مدیران ارتش و سپاه و نیروی انتظامی و دفتر رهبری و دستگاه‌های زیرمجموعه رهبری نیامده است و این یک تبعیض است.

همچنین در این طرح به اطلاعات سپاه نقش زیادی داده شده است در حالی که نهاد رسمی اطلاعات که در قانون اساسی آمده وزارت اطلاعات است. اطلاعات سپاه وظیفه مبارزه با مخالفان مسلح نظام را دارد و ورود آن به این مسائل صلاح نیست.

مجموعا این طرح را به زیان کشور و انقلاب می دانم و معتقدم موجب بی‌اعتمادی مردم به نظام می شود خصوصا که قابل اجرا نیست. برخی دوستان می خواهند به نظام خدمت کنند ولی ناخواسته به آن ضربه می زنند.»

گفتنی‌ست این اظهارنظر مطهری در خلال بررسی و اصلاح  لایحه بودجه سال ۹۷ پس از بررسی در کمیسیون تلفیق و رفع ایرادات شورای نگهبان به مصوبه مجلس در این‌باره مطرح می‌شود که او پیشتر گفته بود امروز یکشنبه ۲۰ اسفند ماه در صحن علنی مجلس مورد بررسی و اصلاح قرار گرفت.