رئیس دادگستری خوزستان: کارگران غیرقانونی تجمع کردند، جمع‌شان کردیم

Views: 96

رئیس کل دادگستری خوزستان درباره دلیل بازداشت کارگران گروه ملی فولاد ایران گفت: «علت بازداشت تعدادی از کارگران گروه ملی فولاد اهواز تجمعات غیرقانونی و بدون مجوز است. بازداشت با دستور دادستانی و از سوی نیروی انتظامی انجام شده است.»

به‌گزارش «آمدنیوز» افشارنیا با بیان اینکه طبق آخرین اخبار بدست آمده، طی چند ماه گذشته بخشی از مطالبات معوقه کارگران گروه ملی فولاد ایران پرداخت شده  افزود: کارکنان و کارگران گروه ملی فولاد ایران به خوبی اطلاع دارند که این شرکت به نوعی ورشکسته شده و دستگاه‌های مختلف دولتی، بانک‌ها و بخش خصوصی از این شرکت طلبکار هستند.

رییس کل دادگستری خوزستان با بیان اینکه در حال حاضر بخش خصوصی مسئولیت این واحد صنعتی را برعهده گرفته است، افزود: از کارگران گروه ملی فولاد ایران درخواست داریم با سرمایه‌گذار جدید این کارخانه همکاری لازم را داشته باشند.

این مقام قضایی تصریح کرد: نیت کارگران گروه ملی فولاد ایران از تجمع رساندن مشکلاتشان به گوش مسئولان است. اکنون این اتفاق رخ داده، ادامه روند اعتراضی کارگران به صلاح نیست و ممکن است این تجمعات مورد سوءاستفاده قرار بگیرد.

به‌گزارش «آمدنیوز» پس از بازداشت پنجشنبه شب دستکم ده نفر از کارگران گروه ملی فولاد اهواز  از سوی نیروهای امنیتی، روزجمعه هم تعداد دیگری از کارگران معترض را به نماز جمعه اهواز راه ندادند.

امام جمعه اهواز هفته گذشته از تجمع و شعارهای کارگران در نماز جمعه حمایت کرده بود. این کارگران روز گذشته باردیگر مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند و خواستار پیگری مطالبات صنفی‌شان شدند.